Цикл підготовки фахівців пожежно-рятувальних підрозділів Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту сформований у складі Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту наказом МНС України з жовтня 2006 року. На циклі проводиться навчання фахівців пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення необхідної кількості особового складу ДСНС України та замовників з інших міністерств та відомств за наступними напрямками:

alt

1. Пожежні рятувальники:

   - професійно-технічне навчання;

   - підвищення кваліфікації;

   - перепідготовка.        

2. Машиністи насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу:

- професійно-технічне навчання;

- перепідготовка.        

alt 

3. Командир відділення у сфері цивільного захисту:

- перепідготовка.        

4. Керівний склад підрозділів професійної пожежної охорони (курси цільового призначення);

Крім того, для  замовників різної форми власності на договірних засадах, фахівцями циклу надаються наступні платні послуги:

1. Навчання з пожежно-технічного мінімуму робітників пожежонебезпечних професій,  а також навчання та перевірка знань з питань пожежної безпеки керівників та осіб, відповідальних за пожежну безпеку установ та організацій різних форм власності. Навчання проводяться у спеціалізованих класах за адресами: м. Харків, проспект Перемоги, в приміщенні пожежної частини № 32;  Харківська область, Новодолазький район, с. Ватутіне, вул. Військова. У разі потреби організовуються виїзні навчання за адресою замовника.

alt

2. Проведення практичних занять з керівниками підприємств, організацій та установ (пожеженебезпечних об’єктів) та відпрацювання практичних навичок працівниками пожеже небезпечних професій, а також з членами добровільних пожежних формувань.

3.  Перевірка систем зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання з наданням актів перевірки.

4.  Надання консультативної допомоги з питань пожежної безпеки та застосування пожежно-технічного озброєння. Заняття проводяться кваліфікованими викладачами, які мають практичний досвід роботи у підрозділах ДСНС, в обладнаних наочними посібниками та зразками сучасної пожежної техніки навчальних аудиторіях. На циклі функціонує база газодимозахисної служби, яка забезпечена сучасним компресорним обладнанням, в тому числі компресором фірми Bauer. Є відкритий навчальний пожежний полігон для тренування та відпрацювання практичних дій в умовах наближених до реальних.

alt  alt  alt

Для проведення теоретичних занять на циклі створена належна навчальна база з приміщеннями для таких основних дисциплін, як: пожежна тактика; пожежно-технічне обладнання; пожежна та аварійно-рятувальна техніка; кабінет для проведення занять з пожежно-технічного мінімуму, а також база ГДЗС та навчальний полігон.

Для вдосконалення професійної майстерності, підвищення рівня особистої підготовки та відпрацювання практичних навичок на тренувальному полігоні циклу підготовки фахівців пожежно-рятувальних підрозділів проходять практичні заняття з особовим складом по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

alt